Om företaget

AVS grundades 1971 tillsammans med andra AVS-bolag i flera europeiska länder med målet att förse industrikunder med automationsprodukter inom armatur, ventiler och pneumatik. Sedan 1990 har det svenska AVS koncentrerat sig på ventiler och automatisering av dessa. Vi har numera även ett brett program av pneumatikprodukter.

Vi förfogar över 1400 kvm kontors- och lagerlokaler i Fosie Industriby, Malmö varifrån vi med egen säljorganisation och återförsäljare marknadsför våra produkter på den svenska marknaden.

 

Personal

Magnus Jensen

VD

Magnus Jensen

040 55 23 82

magnus@avsab.com

Jan Jönsson

Försäljning

Jan Jönsson

040 55 23 81

jan@avsab.com

Niklas Lundvall

Försäljning

Niklas Lundvall

040 55 23 86

niklas@avsab.com

Fredrik Larsson

Försäljning

Fredrik Larsson

040 55 23 83

fredrik@avsab.com

Victor Jensen

Försäljning

Victor Jensen

+46 40 55 23 84

victor@avsab.com

Stefano Mucciarelli

Försäljning

Stefano Mucciarelli

040 55 23 87

stefano@avsab.com

Marie Widjemark

Order

Marie Widjemark

040 55 23 88

marie@avsab.com

Anders Widjemark

Inköp

Anders Widjemark

040 55 23 89

anders@avsab.com

Jenny Elme

Ekonomi

Jenny Elme

040 55 23 85

jenny@avsab.com

Patrik Ivarsson

Lager/Verkstad

Patrik Ivarsson

040 55 23 41

Liviu Ralea

Lager/Verkstad

Liviu Ralea