Om företaget

AVS grundades 1972 tillsammans med andra AVS-bolag i flera europeiska länder.
Vi förser industrikunder med automationsprodukter inom armatur, ventiler
och pneumatik. 1990 fokuserade svenska AVS verksamheten till ventiler och
automatisering av dessa. Vi har numera även ett brett program av pneumatikprodukter.

Vi förfogar över 1 400 kvadratmeter kontors- och lagerlokaler i Malmö varifrån vi
med egen säljorganisation och återförsäljarled marknadsför våra produkter på
den svenska marknaden.

Sedan 2000 är vi aktiva även i Danmark via vårt dotterbolag Avalco A/S.
Vi är också licenserade partners till tyska REMBE® och marknadsför ett
komplett sortiment inom explosion- och brandsäkerhet.

Personal

VD

Magnus Jensen

040 55 23 82

magnus@avsab.com

Försäljning

Jan Jönsson

040 55 23 81

jan@avsab.com

Försäljning

Niklas Lundvall

040 55 23 86

niklas@avsab.com

Försäljning

Fredrik Larsson

040 55 23 83

fredrik@avsab.com

Försäljning

Victor Jensen

+46 40 55 23 84

victor@avsab.com

Försäljning

Stefano Mucciarelli

040 55 23 87

stefano@avsab.com

Försäljning

Kristoffer Rosander

040 643 70 09

kristoffer@avsab.com

Order

Marie Widjemark

040 55 23 88

marie@avsab.com

Inköp

Anders Widjemark

040 55 23 89

anders@avsab.com

Ekonomi

Jenny Elme

040 55 23 85

jenny@avsab.com

Lager/Verkstad

Felipe Olmedo

040 55 23 41

felipe@avsab.com

Lager/Verkstad

Liviu Ralea